وزارت امور اقتصاد و دارایی
بيشتر
معارفه
آیین معارفه مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان قم برگزار شد آیین معارفه مدیرکل جدید امور اقتصادی و دارایی استان قم روز یکشنبه با حضور معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و مسئولان استانی در سالن اجتماعات این اداره کل برگزار شد.
سید صدرالدین موسوی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری قم گفت: مدیریت بخش های اقتصادی نیازمند همسو بودن ظرفیت سازمان ها با اهداف تعیین شده در برنامه های اقتصادی کشور است که در این راستا نخبگان اقتصادی نقش حایز اهمیتی دارند.
سید صدرالدین موسوی افزود: تحقق درآمدهای پایدار مالیاتی در استان قم به معنای فشار بیشتر بر تولیدکنندگان و صاحبان واحدهای خدماتی نیست بلکه در این طرح شناسایی واحدهای تجاری که فعالیت اقتصادی دارند اما دارای پرونده مالیاتی نیستند مورد توجه است.
مدیرکل سابق امور اقتصادی و دارایی استان قم با اشاره به اهمیت استفاده از سامانه های الکترونیکی برای ایجاد شفافیت در آمارهای اقتصادی، ادامه داد: در بررسی ها مشخص شده است، 6 هزار و 200 صنف و واحد اقتصادی در استان قم مشغول فعالیت هستند اما پرونده مالیاتی ندارند.
مدیرکل جدید امور اقتصادی و دارایی استان قم نیز در این آیین گفت: تلاش برای جذب سرمایه گذار در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی انجام می شود، چرا که این کار منجربه رونق تولید، خروج از رکود و در نتیجه ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان خواهد شد.
عادل علیپور با اشاره به اهمیت اجرای طرح نظام حسابداری تعهدی افزود: اجرای این طرح منجربه توانمند شدن دستگاه های اجرایی در جریان نظارت بر گردش های مالی و کاهش میزان اشتباه ها می شود.
وی با بیان این که درآمد های مالیاتی باید از طریق شناسایی منابع جدید افزایش یابد، ادامه داد: وصول درآمدهای مالیاتی تنها برعهده اداره کل امور مالیاتی نیست، بلکه همه دستگاه های اجرایی استان باید برای وصول درآمدها به این مجموعه کمک کنند.
در این آیین عادل علیپور به عنوان مدیر جدید اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان قم معرفی و از خدمات سید صدرالدین موسوی که در طول 10 سال گذشته مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان بود، با حضور معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی تجلیل به عمل آمد.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 1069